Opoja.net

Krejt çka duhet të dini në lidhje me telefonin e fundit të Apple

Krejt çka duhet të dini në lidhje me telefonin e fundit të Apple

Gjithçka që duhet të dini në lidhje me telefonin e fundit të Apple.

Sapo është zbuluar një iPhone i ri i Apple.

Telefoni i ri duket shumë i ngjashëm me iPhone 8, me një ekran 4.7inq, Touch ID, mbrapa xhami për karikim pa tela, transmeton lajmi net.

Ky do të bëhet iPhone më i përballueshëm në rang. Nuk ka asnjë version Plus të iPhone SE, sepse iPhone SE konsiderohet të jetë një madhësi kaq e përsosur për dorën.

Procesori i fundit

Aty ku iPhone 8 ka çipin A11 Bionic, ky telefon i ri ka çipin më të fundit, A13 Bionic, i cili fuqizon aparatet më të fundit të iPhone 11 dhe iPhone 11 Pro dhe që është deri në 40 përqind më i shpejtë se iPhone 8.

Aparat fotografik

Ashtu si iPhone 8 dhe iPhone XR, ky është një iPhone me kamera të vetme. Por përparimet e bëra të mundshme me çipin shumë më të fuqishëm A13 Bionic do të thotë se ky është sistemi më i përparuar me kamera të vetme në një iPhone akoma.

Kjo është hera e parë në një iPhone me ekran 4.7inq që gjithashtu ka stabilizim të videos edhe në kamerën e përparme.

Jetëgjatësia e baterisë

Kjo pritet të jetë e njëjtë si në iPhone origjinal 8. Ka ngarkesë pa tel dhe mund të ngarkohet me shpejtësi.

Karakteristika te tjera

iPhone i ri SE ka Wi-fi 6, për lidhje të shpejtë, i cili nuk ishte në iPhone SE origjinal, siç është Apple Pay Express Transit.

Çmimi

iPhone SE origjinal kushton 435.24 euro në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ka vetëm 16 GB ruajtje. Mjaft i avancuar dhe me 64 GB ruajtje, kushton 480.67 euro. E disponueshme për para-porosi dhe është në shitje nga e premtja tjetër, 24 prill.

Si ta përballosh tmerrin e të lënit “seen”

Opoja.net

Kush e sollën kompjuterin e parë në Bresanë ?

Opoja.net

Volkswagen ndryshon emrin e degës në SHBA

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net