Opoja.net

Kriza e madhe e Barcelona, pritet të mirret ky vendim

Sport
Kriza e madhe e Barcelona, pritet të mirret ky vendim

Kriza e madhe e Barcelonës, planifikohet ulja e pagave për lojtarët.

Barcelona, e cila raportoi një humbje rekord prej 97 milionë euro për shkak të pandemisë së koronavirusit, planifikon të ulë pagat e lojtarëve të saj.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, transmeton lajmi net, departamenti i burimeve njerëzore të Barcelonës ka filluar të paralajmërojë punonjësit e saj, dhe veçanërisht lojtarët e saj profesionistë, se po shqyrton ulje të mëtejshme të pagave.

Informacioni pason një deklaratë të lëshuar nga klubi katalanas të hënën, e cila përmend një humbje prej 97 milionë eurosh.

Barça, e cila ka humbur 47 milionë euro në të ardhurat e ndeshjeve, 35 milionë nga shitjet e biletave të tifozëve dhe 18 milionë nga stadiumi i zbrazët në ‘Camp Nou’, duhet të hapë negociatat me përfaqësuesit e lojtarëve, të cilët tashmë kanë ulur pagat e tyre. gjatë pushimit të sezonit.

Pozicioni i lojtarëve nuk dihet ende, por sigurisht që do të ketë reagime.

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj

Xhaka refuzon të largohet nga Arsenali

Kushtrim Guraj

Real Madridi publikon listën e lojtarëve ndaj Interit, tri mungesa të mëdha

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net