Opoja.net

“Kroos është i lumtur në Madrid”

Sport
“Kroos është i lumtur në Madrid”

Félix Kroos, lojtari i Union Berlin dhe vëllai i futbollistit të Real Madrid, Toni Kroos, ka dhënë një intervistë së fundmi ku ka konfirmuar se Toni është i lumtur në ‘Bernabeu’.
Ai ka thënë se vëllai i tij nuk e ka ndërmend të ndryshojë ambient në vitet e ardhshme.
Kroos është lidhur me një largim të mundshëm drejt Manchester City, sidomos pas bisedës kontroverse me Pep Guardiolën në “Santiago Bernabeu”.
Megjithatë vëllai i tij i qetëson tifozët madrilen.
“Ai sigurisht është i lumtur në Madrid. Ai e ka bërë të qartë disa herë dhe nuk sheh ndonjë arsye të ndryshojë ambient së shpejti”, tha Felix.
“Ai mund të dëshirojë të kthehet në Gjermani kur të dalë në pension, por ne të gjithë kemi mësuar se në futboll është e vështirë të thuash se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, apo brenda pesë vjetësh”.
“Mund të them se ai është shumë i qetë në Madrid dhe ne i shkruajmë njëri-tjetrit pothuajse çdo ditë”. /Front Online/
The post “Kroos është i lumtur në Madrid” appeared first on Front Online.

Loading...

Mos i humb

Kthehet Superliga e futbollit (VIDEO)

Kushtrim Guraj

Juventus arrin marrëveshje me Veronan për Kumbullën

Kushtrim Guraj

Real Madrid me ofertë të madhe për Havertz

Kushtrim Guraj

United beson në marrëveshjen me Pogbën

Kushtrim Guraj

Arbër Zeneli nostalgjik për topin

Kushtrim Guraj

Vdes Steve Priest, basisti i bendit “The Sweet”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net