Opoja.net

Kryeministri merr pjesë në hapjen e Konsullatës turke në Prizren

Kosova
Kryeministri merr pjesë në hapjen e Konsullatës turke në Prizren

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë sot në hapjen e Konsullatës së Turqisë në Prizren.

Të pranishëm në këtë ngjarje ishin edhe zëvendëskryeministri turk Numan Kurtulmus, ministra të Qeverisë së Kosovës, përfaqësues diplomatik dhe personalitete nga Prizreni.

Gjatë ceremonisë u vlerësuan marrëdhëniet shumë të mira ndërmjet dy shteteve dhe u shpreh përkushtimi i dyanshëm për bashkëpunim të mëtejshëm.

Kur pritet të përfundojë gjysmëvjetori i parë?! Vendimi i papritur!

Opoja.net

Kërcënimet nga Serbia, KFOR-i i gatshëm të intervenojë nëse cenohet siguria në Kosovë

Opoja.net

Moderna thotë se është arritur 100% efekti i vaksinës kundër COVID-19

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net