Kryeministri paralajmëron zgjedhje të reja, kjo është arsyeja

Rajoni
Kryeministri paralajmëron zgjedhje të reja, kjo është arsyeja

Janë paralajmëruar zgjedhje të reja nga kryeministri, e kjo për arsye të shpërthimit.

Kryeministri libanez, Hassan Diab, njoftoi sot në mbrëmje se do të propozojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, pas shpërthimit vdekjeprurës në portin e Bejrutit, për të cilin popullata fajëson klasën politike.

“Vetëm zgjedhjet e parakohshme mund të bëjnë të mundur daljen nga kriza strukturore”, vlerësoi në një fjalim televiziv kreu i qeverisë, raporton ATSh.

“Unë jam me libanezët që aspirojnë për ndryshim”, shtoi ai.

Diab shtoi se ai ishte i gatshëm të qëndrojë në pushtet për dy muaj, ndërkohë që forcat politike gjejnë një dakordësi në lidhje me këtë temë, duke theksuar se shkalla e katastrofës është më e madhe çfarë mund të imagjinohet.

Dosja FinCEN: Gjithçka që duhet të dini për rrjedhjen e këtyre dokumenteve 

Opoja.net

Ky shtet është kundër vaksinimit të fëmijëve nën moshën 18 vjeçare

Opoja.net

Çfarë e tërhoqi investitorin holandez të investonte në Kosovë?

Opoja.net

Boehler: Epokë e re në marrëdhëniet midis SHBA-së dhe Serbisë

Opoja.net

Këmbëngulja e SHBA-së, kontrast i BE-së 

Opoja.net

Si duhet të reagojnë shkollat në rast të përhapjes së koronavirusit?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net