Opoja.net
Meka Mish

Kthehet moti i ngrohtë – ngritën temperaturat

Ditëve në vijim përmirësim i motit, fundjava e ngrohtë dhe me diell

Fusha anticiklonike nga Atlantiku ditëve në vijim do të shtrihen përgjatë Mesdheut dhe rajonit tonë.

Këto fusha do të sjellin masa të ngrohta ajrore që do të favorizojnë përmirësim të motit dhe rritje të temperaturave. Mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell pritet të mbretërojë edhe në ditët e para të javës së ardhshme.

Me përmirësimin e motit dhe rritjen e temperaturave, si dhe me qarkullim të mjaftueshëm ajror, vlerat e cilësisë së ajrit do të luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare dhe të mira, vetëm ditën e premte kohëpaskohe mund të rriten në të pashëndetshme, kryesisht herët në mëngjes dhe në mbrëmje.

15.03 – Më butë, vranësira dhe intervale me diell.

16.03 – Butë, në mëngjes pjesërisht vranët, e gjatë ditës kryesisht me diell.

17.03 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

18.03-19.03 – Ngrohtë, kryesisht me diell.

Temperatura e ajrit do të shënojnë rritje të ndjeshme mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga -2C deri në 5C, e maksimalet nga 10C, do të rriten deri në 19C.

Do të fryj erë mesatarisht e fuqishme kryesisht nga jugperëndimi 4-10m/s..

Shtypja atmosferike do të luhatet kryesisht rreth vlerave normale.

Mos i humb

Kolona deri në 250 metra në hyrje të Merdares, pritjet deri në 20 minuta

Opoja.net

Anëtari i bordit: Qeveria dhe MASHT-i, nuk mundë ta fajësojnë KShC-në për mos akreditimin e universiteteve

Opoja.net

Universiteti i Prizrenit bën thirrje që studentët të mos shqetësohen

Opoja.net

Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani

Opoja.net

Mbyllet Universiteti i Prizrenit

Opoja.net

Lituania pro heqjes së vizave për Kosovën, Finlanda e rezervuar

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net