Opoja.net

Kthehet Skënderbeu

Sport
Kthehet Skënderbeu

Pas 3 javëve të kaluara jashtë vendit për përgatitje parasezonale, kampioni i gjashtëfishtë radhazi i Shqipërisë, Skënderbeu është kthyer në Shqipëri dhe prej të hënës që vjen do t’i vazhdojë stërvitjet në stadiumin e vetë në Korçë.

Skënderbeu këtë stinor do t’ia nis me trajnerin italian Andrea Agostinelli, pas largimit të Mirel Josës.

Ekipi i Skënderbeut për stinorin 2016/17 aktualisht është:

Portierë: Orges Shehi, Erjon Llapjanji.

Mbrojtës: Marko Radas, Tefik Osmani, Bajram Jashanica, Burno Lulaj, Hektor Idrizaj, Leonit Abazi, Xhefri Bushi.

Mesfushorë: Sabjen Lilaj, Bakary Nimaga, Nuredeen Orelesi, Liridon Latifi, Valmir Nafiu, Argjend Malaj, Argjend Mustafa, Enis Gavazaj.

Sulmues: Hamdi Salihi, Masato Fukui, Sebino Plaku, James Adeniyi, Agim Zeka, Paolo Ivani.

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj

Lajm i papritur nga Argjentina, Maradona ka nënshkruar të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

Kushtrim Guraj

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net