Opoja.net

Kuka: Me mijëra të rinj po e prisnin 1 qershorin për rifillimin e stërvitjeve

Sport
Kuka: Me mijëra të rinj po e prisnin 1 qershorin për rifillimin e stërvitjeve

Pas prezantimit të masave lehtësuese nga ana e Qeverisë në detyrë, ka reaguar trajneri i mirënjohur i xhudos Driton Kuka.
Sipas tij, me dhjetëra mijëra të rinj në Kosovë po e prisnin 1 qershorin për rifillimin e stërvitjeve, njofton Klan Kosova.
Ai ka kërkuar nga ministrja në detyrë e Sportit, Vlora Dumoshi dhe kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, që të zhvillojnë takime me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitinë.
“Kosova s’paska sporte tjera përveç futbollit. Sonte jo ma vonë të veproni”.
“Stërvitjet duhen vazhduar qysh nesër mos bëni hajgare me afër 100 mijë të rinj”
“Kemi dërguar si federatë protokolet të punuara me zell e përkushtim për rifillimin e klubeve të xhudos, por askush asnjë veprim konkret”.

klankosova.tv

Loading...

Mos i humb

Saelesmaekers i gëzon tifozët e Milanit

Fari Kolloni

Do ta drejtoi këtë Kombëtare, më në fund De Biasi gjen punë

Fari Kolloni

Real Madrid – Deportivo Alaves, publikohen formacionet zyrtare

Fari Kolloni

Ibrahimovic merr vendimin e madh për të ardhmen

Fari Kolloni

Man Utd vihet pas tre futbollistëve

Fari Kolloni

Reimsi e quan transferim të madh blerjen e Valon Berishës: Është lider i lindur

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net