Opoja.net

Kurti emëron Tienmu Ma, këshilltar të jashtëm politik

Kosova
Kurti emëron Tienmu Ma, këshilltar të jashtëm politik

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, e ka zgjeruar ekipin e tij, në pasditen e së enjtes.

Kurti e ka emëruar këshilltar një ekspert amerikan, që ishte përfshirë në hartimin e raportimit për dëbimin e shtetasve turq, të njohur si gylenistë, nga Kosova, vite më parë.

Nëpërmjet një njoftimi nga Kryeministria bëhet e ditur se Tienmu Ma është emëruar këshilltar i jashtëm politik i kryeministrit në fushën e të drejtave të njeriut.

Tienmu Ma për disa vjet ka qenë këshilltar në institucionin e Avokatit të Popullit.

Loading...

Mos i humb

“Diaspora po investon në patundshmëri për t’i ruajtur lidhjet familjare”

Opoja.net

IKSHP tregon rezultatet e dy personave që dyshohej se kishin koronavirus në QKUK

Opoja.net

As taksë, as reciprocitet, por ambient të barabartë afarist

Opoja.net

Ligji anti-duhan kthehet pothuajse në pikën zero

Opoja.net

S’ka mjekë, repartet në spitalet rajonale drejt mbylljes

Opoja.net

Kush e dha lajmin e njohjes nga Xhamjaka i pari dhe si i kapi euforia liderët e Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net