Opoja.net

Kurti: Një qeveri e re për një fillim të ri, le të punojmë bashkë

Kosova
Kurti: Një qeveri e re për një fillim të ri, le të punojmë bashkë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë se i përulet popullit të Kosovës me shërbimin që do t’ju bëjë atyre si kryeministër i vendit.

Kurti në twitter është shprehur se e mbanë premtimin e zgjedhjeve të 6 tetorit 2019, pasi tashmë kanë formuar qeverinë për të cilën kanë votuar qytetarët.

”Qëndruam vërtetë ndaj premtimit të zgjedhjeve të 6 tetorit dhe dorëzuam qeverinë për të cilën qytetarët votuan. I përulur t’i shërbej popullit si Kryeministër i tyre.

Një qeveri e re për një fillim të ri, le të punojmë së bashku”.

Loading...

Mos i humb

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë – gjithsej 106 të infektuar

Opoja.net

Edhe tri raste të reja me coronavirus në Kosovë

Opoja.net

Kurti i përgjigjet Presidentit: Veç zgjedhje, tjerat janë shkelje kushtetuese

Opoja.net

Këto janë vendimet e reja të qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit!

Opoja.net

Nga sot ka filluar llogaritja verore e kohës

Opoja.net

Mësimi online do të vazhdojë deri më 6 prill

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net