Opoja.net

Kush e dha lajmin e njohjes nga Xhamjaka i pari dhe si i kapi euforia liderët e Kosovës

Kosova

Ishte presidenti i Kosovës i pari që njoftoi për njohje. Pa e konfirmuar zyrtarisht, të gjithë iu gëzuan lajmit për njohjen nga shteti i Xhamajkas. Të gjithë të lumtur nga një njoftim i Thaçit në Twitter, morën guximin për ta falënderuar këtë shtet për njohje.

Por pa kaluar disa orë, njoftimi i presidentit doli të jetë gënjeshtër.

Ishte pikërisht ministrja e punëve të jashtme e këtij shteti që e demantoi lajmin për njohje.

Lumturia e liderëve të shtetit nuk zgjati shumë. Secili nga ata shfrytëzoi rrjetet sociale për të bërë falënderimet e tyre për njohje.

Këto janë veç disa prej statuseve të tyre në Facebook, Twitter.

Loading...

Mos i humb

Haziri: Nga sot në Gjilan nuk do të lejohen grumbujt e njerëzve në rrugë e as shërbimet pa dorëza dhe maska

Opoja.net

Mustafa përkujton 21-vjetorin e Betejës së Koshares

Opoja.net

Pastrohen rrugët e Topanicës

Opoja.net

Komuna e Prishtinës sot përuron tunelin dezinfektues në QKMF

Opoja.net

Thaçi: Kushtetuta jonë është dokumenti i mbrojtjes së integritetit të qytetarëve

Opoja.net

Ramadani këshillë kosovarëve: Mos e luani rolin e epidemiologut, lërjani këtë punë atij që i ka 32 vjet shkollë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net