Opoja.net
Meka Mish

Kush i ekzekuton më mirë gjuajtjet e lira, Ronaldo apo Del Piero

Gjatë karrierës së tij mbresëlënëse, mes tjerash, Alessandro Del Piero ka qenë edhe ekspert i gjuajtjeve të lira. Nga 290 golat e shënuar, ikona e Juventusit, 42 sosh i ka realizuar pikërisht nga gjuajtjet e lira.

Aktualisht, superylli i Zonjës së Vjetër është Cristiano Ronaldo, ndërsa nga legjenda e futbollit italian është kërkuar që të bëjë krahasimin se cili, ai apo portugezi, është eksperti më i mirë i gjuajtjeve të lira.

“Cristiano është i mirë në shumë gjëra, ndërsa duket se ai nuk po stërvitet shumë (në ekzekutimin e gjuajtjeve të lira) së fundmi”, ka bërë shaka Del Piero, transmeton Marca.

“Ronaldo është shumë i mirë nga gjuajtjet e lira dhe ka statistika të shkëlqyera në këtë aspekt. Jam shumë i kënaqur me atë që bëri (ndaj Atleticos)”.

“Tash ai është njeriu që duhet t’i gëzojë tifozët e Juventusit dhe shpresoj që të shënojë sa më shumë gola, qoftë nga gjuajtjet e lira apo në format tjera, gjë që është duke e bërë”, ka thënë Del Piero gjatë një evenimenti të UEFA-s në Indonezi. /Telegrafi/

Mos i humb

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net

Zyrtare: Milani me 10 gusht luan në Kosovë përballë Feronikelit

Opoja.net

‘Dardanët’ i blejnë të gjitha biletat për shtatë minuta për përballjen Angli – Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net