Opoja.net

Kuvendi miraton në parim Projekt-Buxhetin 2017

Kosova
Kuvendi miraton në parim Projekt-Buxhetin 2017

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projekt-buxheti 2017.

Pas shumë diskutimesh votuan 93 deputetë, transmeton Koha.net. Nga 93 vota, 73 ishin PËR dhe 20 ishin KUNDËR.
Leximi i dytë i Projektligjit të Buxhetit do të vazhdojë në seancën e sotme që pritet të fillojë në ora 21:00

Seanca do të vazhdojë nesër me pikat e mbetura dhe më pas do të diskutohet për murin në Mitrovicë.

Mblidhet Komisioni për Buxhet, tentimi i radhës për miratimin e Projektligjit për Rimëkëmbje

Opoja.net

Mbi 13 mijë raste aktive me koronavirus, paralajmërohen masa para festave të fundvitit

Opoja.net

Edhe të mërkurën ftohtë dhe me ngrica, temperaturat lëvizin nga -5°C deri në 5°C

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net