Opoja.net

Ky asht telefoni ma i sigurt në botë!

Teknologji
Ky asht telefoni ma i sigurt në botë!

“Solarin”, mund të quhet telefoni “ushtarak” i padeportueshëm që të mbron nga përgjimet.

Telefoni në fjalë, asht tejet i “mbyllun” për me qenë i depërtueshëm në programet e tij.

Asht prodhue nga kompania “Sirin Labs” me bazë në Britani.

Smartfoni që kushton 9.500 paund asht thanë se asht telefoni ma i sigurt në botë.

SIPA, kompania që e prodhon, telefonin mundëson mesazhe plotësisht të kodueme dhe asht i mbrojtun nga sulmet kibernetike.

Pajisja këshillohet kryesisht për biznesmenët e madhaj.

“Solarin” ka nji procesor Snapdragon 810 me 2Ghz shpejtësi dhe 8 berthama, 4 GB RAM, 128 GB memorie të mbrendshme, 5 antena me shpejtësi të naltë interneti, kamer 23.8 mega piksel.

Telefoni asht i veshun me lëkurë italiane të cilësisë së naltë dhe ka sensorë me sheja gishtat, të personalizuem.

Në një katër persona shprehet se ata do të “humbin gjithçka” nëse humbin telefonin

Opoja.net

BMW kundër Audi në borë, shikoni cila fiton

Opoja.net

Tre gjëra në rrjete sociale që mund t’iu ndëshkojnë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net