Opoja.net

Ky është celuari më i shitur në botë

Teknologji
Ky është celuari më i shitur në botë

iPhone 11 celulari më i shitur në botë.

iPhone 11 është bërë telefoni inteligjent më i njohur në botë duke tejkaluar rezultatet e arritura një vit më parë nga iPhone XR me gjithë epideminë e koronavirusit që kishte kontraktuar tregun.

Sipas analistëve të Omdia, iPhone 11 ishte telefoni më i njohur në një shkallë globale në tremujorin e parë të vitit, me shitjen e 19,5 milionë njësive.

IPhone XR kishte ndalur në 13,6 milionë njësi në tremujorin e parë të 2019.

Në vendin e dytë midis smartfonëve më të shitur në tre muajt e parë të vitit 2020 është Galaxy A51 i Samsung me 6,8 milion copë.

Redmi Note 8 dhe Redmi Note 8 Pro të Xiaomi ndjekin me përkatësisht 6,6 dhe 6,1 milionë smartphone.

Dalin pamje të reja të Apple iOS 14.4 beta 2

Merlinda Guraj

Përgjigjet e hulumtimit: Kush i mbron më mirë të dhënat – Android apo iPhone?

Merlinda Guraj

Këto gjashtë gabime mund të shkatërrojnë makinën tuaj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net