Opoja.net

Ky është moti për dy ditët e ardhshme

Kosova
Ky është moti për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

“Vranësirat gjatë ditës, kryesisht pasdite parashihen të shoqërohen me shi. Të premten parashihen riga lokale, ndërsa të shtunën, shi me intensitet mesatar”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s”, bën të ditur IHMK, transmeton Klan Kosova

Loading...

Mos i humb

Ministri i jashtëm gjerman: Do të udhëtoj në Kosovë dhe Serbi, dialogu është përparësi

Opoja.net

Prishtina prinë sërish me numrin e rasteve të reja me koronavirus

Opoja.net

Testi për koronavirus, qytetarët paguajnë deri në 120 euro për ta bërë atë

Opoja.net

Rritja e numrit të të infektuarve, a do të ketë shtim të masave, apo rimbyllje totale?!

Opoja.net

Zemaj u përgjigjet kritikave të deputetëve të VV-së për keqmenaxhim të pandemisë Covid-19

Opoja.net

Ministri Zemaj deputetit të VV-së: Në sy shihet që je i dyshuar për Covid, shko bëje testin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net