Opoja.net

Ky është plani për zhvillimin e bujqësisë në qeverinë Kurti (Dokument)

Natyra
Ky është plani për zhvillimin e bujqësisë në qeverinë Kurti (Dokument)

Në qeverinë Kurti, ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural do të udhëhiqet nga Besian Mustafa nga radhët e LDK-së, raporton Front Online.

Partnerët e koalicionit LVV-LDK në programin qeverisës kanë paraparë që të riorganizohet skema e ndarjes së subvencioneve për bujqit dhe fermerët.

Gjatë qeverisjes do të themelohet Fondi për Sigurimin Bujqësor dhe do të investohet në sistemin e ujitjes për tokat bujqësore.

Më poshtë mund ta lexoni programin e plotë për bujqësi./Front Online/

Loading...

Mos i humb

Mbi 4.7 milionë euro të paguara për bujqit

Opoja.net

Ministri Mustafa ka intensifikuar pagesat për fermerët përfitues nga viti 2019

Opoja.net

Ekipet e MBPZhR-së në terren për vlerësimin e dëmeve në bujqësi

Opoja.net

As në 2020-ën s’ka tatim për tokat që nuk punohen

Opoja.net

Ministri Mustafa takoi drejtorin e Shoqatës së Sigurimeve, Sami Mazrek

Opoja.net

Banka Botërore vazhdon mbështetjen e bujqësisë në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net