Opoja.net

Ky është shteti që nuk raportoi asnjë vdekje nga koronavirusi brenda 24 orëve

Rajoni
Ky është shteti që nuk raportoi asnjë vdekje nga koronavirusi brenda 24 orëve

Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë, Belgjika ka raportuar 0 vdekje të reja nga koronavirusi brenda 24 orëve.

Numri i përgjithshëm i viktimave mbeti në 9,787.

Belgjika renditet në vendin e 12-të në botë për numrin e viktimave.

Me një popullsi prej 11.5 milionë banorësh, Belgjika ka nivelin e dytë të vdekshmërisë më të lartë në botë për 100,000 njerëz, sipas Universitetit Johns Hopkins, me seli në SHBA.

Sidoqoftë, krahasimet me vendet e tjera mund të jenë disi mashtruese, pasi disa besohet se nuk i kanë raportuar shifrat e vërteta të të infektuarve dhe viktimave.

Më 14 mars, Belgjika vendosi masat e izolimit për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri.

Disa masa janë lehtësuar gjatë muajit maj.

Deri më tani Belgjika ka regjistruar gjithsej 62,781 raste me koronavirus.

Loading...

Mos i humb

Publikohen pamje të reja nga shpërthimi i tmerrshëm në Bejrut

Opoja.net

Pandemia zvogëlon eksportin e industrisë së drurit

Opoja.net

Bëhni gati, paralajmërohen temperatura deri 42 gradë celcius

Opoja.net

Mungesa e gjakut, alarmuese

Opoja.net

Pamje të rënda, babai përpiqet ta shpëtojë fëmijën gjatë shpërthimit në Bejrut

Opoja.net

Kush e shfrytëzoi pandeminë për përfitime të jashtëligjshme?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net