Opoja.net

Ky vikend vjen me shi

Kosova
Ky vikend vjen me shi

Ditët e fundjavës në Kosovë, do të vijnë me reshje intensive të shiut. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se temperatura minimale do të jetë 16 gradë celsius, ndërsa maksimalja 21 gradë.

Temperaturat më të ulëta do të regjistrohen të dielën meqë edhe reshjet parashihen të jenë pak sa më intensive se ditën e shtunë. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-11m/s.

Kur mund të tërhiqen paratë? Flasin nga Trusti

Opoja.net

OKB-ja kërkon 35 miliardë dollarë për mbështetje financiare për vitin 2021

Kushtrim Guraj

Mblidhet Komisioni për Buxhet, tentimi i radhës për miratimin e Projektligjit për Rimëkëmbje

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net