Opoja.net

La Liga merr vendim të dhimbshëm

Sport
La Liga merr vendim të dhimbshëm

Spanja është duke u përballur me koronavirusi, i cili është përhapur me shpejtësi në këtë shtet.

La Liga ka pezulluar të gjitha garat deri në një kohë të pacaktuar.

Përmes një komunikate, Federata Spanjolle e Futbollit ka thënë se nuk do të zhvillohet asnjë garë deri në një vendim të ardhshëm të qeverisë spanjolle.

Ky është vendimi i RFEF:

Komisioni i Monitorimit i krijuar nga Marrëveshja aktuale e Koordinimit RFEF-LaLiga RREGULLON pezullimin e garave profesionale të futbollit derisa autoritetet e Qeverisë së Spanjës dhe Administrata e Përgjithshme e Shtetit të konsiderojnë se ato mund të rifillohen pa krijuar ndonjë rrezik shëndetësor.

Si RFEF ashtu edhe LaLiga dëshirojnë të shprehin mirënjohjen më të madhe të publikut për të gjithë ata që po përkushtojnë përpjekjet e tyre më të mira për të ofruar shërbime thelbësore për popullin spanjoll dhe gjithashtu ndajmë ngushëllimet tona për të gjithë të ndjerit dhe një përqafim të ngrohtë nga bota e futbollit për shumë familje që po humbasin të dashurit.

Loading...

Mos i humb

Xherdan Shaqiri mund të transferohet te klubi i njohur spanjoll

Opoja.net

Inter dhe Real Madrid në ‘luftë’ për mbrojtësin e kombëtares shqiptare

Opoja.net

Messi apo Ronaldo? Kaka befason me përgjigjen

Opoja.net

Klubi gjerman e shndërron stadiumin në spital të përkohshëm

Opoja.net

Ky pritet të jetë transferimi i parë i Barcelonës

Opoja.net

Presidenti i UEFA-s tregon çka mund të ndodhë me këtë sezon të futbollit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net