Opoja.net

La Liga vendos!

Sport
La Liga vendos!

12 qershori është caktuar si data e rikthimit të La Ligës.
Sipas mediave spanjolle, La Liga ka vendosur që me 12 qershor të rinisë sezonin e lënë në gjysmë për shkak të koronavirusit.
Raportohet se ndeshja që do të hapë sezonin e lënë në gjysmë do të jetë mes Sevillës dhe Betisit.
Klubet do të mësojnë për këtë datë të rinisjes së sezonit me 28 maj, kur edhe zyrtarisht të merret vendimi përfundimtar.
Në qershor, po ashtu me 12 apo 13 qershor, planifikohet të rinisin edhe Serie A dhe Premierliga. /Front Online/
The post La Liga vendos! appeared first on Front Online.

Loading...

Mos i humb

Kthehet Superliga e futbollit (VIDEO)

Kushtrim Guraj

Juventus arrin marrëveshje me Veronan për Kumbullën

Kushtrim Guraj

Real Madrid me ofertë të madhe për Havertz

Kushtrim Guraj

United beson në marrëveshjen me Pogbën

Kushtrim Guraj

Arbër Zeneli nostalgjik për topin

Kushtrim Guraj

Vdes Steve Priest, basisti i bendit “The Sweet”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net