Opoja.net

Lajm i mirë: Shërohen nga koronavirusi 677 pacientë

Kosova
Lajm i mirë: Shërohen nga koronavirusi 677 pacientë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur të enjten se në 24 orët e fundit janë shënuar 14 vdekje si pasojë e COVID-19 si dhe 807 raste të reja pozitive.

Rastet pozitive kanë dalë nga kryerja e 1.816 mostrave në gjithë vendin.

Me këtë numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 32.022, kurse i të vdekurve në 874.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 677, kurse raste aktive janë 12.124.

Spitali i Prizrenit prinë me numrin më të madh të pacientëve të hospitalizuar me Covid në Kosovë

Opoja.net

Banka Botërore ndan 10 milionë euro për të varfërit në Kosovë

Opoja.net

Kur mund të tërhiqen paratë? Flasin nga Trusti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net