Opoja.net

Lajme të mira për Milan, Leo Duarte shërohet nga Covid-19

Sport
Lajme të mira për Milan, Leo Duarte shërohet nga Covid-19

Leo Duarte ka kaluar me suksese virusin Covid-19.

Mbrojtësi brazilian, Leo Duarte, ka pranuar sot rezultatet e testeve për Covid-19 dhe ato janë negative, bën të ditur ‘Sky Sport Italia’.

Mbrojtësi rezultonte pozitiv gjatë muajit shtator dhe ishte lojtari i parë i Milan që infektohej nga ky virus.

Edhe Zlatan Ibrahimovic rezultonte pozitiv, por ai e kaloi virusin më herët, madje shënoi dy herë në ‘Derby della Madonnina’.

Duarte tashmë do të jetë i gatshëm që të kthehet në stërvitjet e plota me ‘Rossoneri’.

Në anën tjetër, Matteo Gabbia vazhdon të jetë në luftë me virusin dhe duhet edhe pak kohë për rikuperimin.

The post Lajme të mira për Milan, Leo Duarte shërohet nga Covid-19 appeared first on FaktePlus.

Maldini e pranon intersin e Milan për Thauvin

Kushtrim Guraj

Shtyhet shorti i 1/16 së finales së Kupës

Kushtrim Guraj

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net