Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Sport
Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Lyon është ende shumë i interesuar të nënshkruajë me Lucas Paqueta nga Milani para se të mbyllet dritarja, por ata duhet të shesin lojtarë së pari.

Ka pasur spekulime të forta gjatë ditëve të fundit tani që e ardhmja e Paqueta është larg nga San Siro me drejtorin sportiv të Lyon dhe bashkatdhetarin Juninho të gatshëm t’i ofrojë atij një rrugë shpëtimi pas një sezoni të dytë të vështirë në Milano.

Sipas edicionit të së Premtes të Tuttosport, klubi i Ligue 1 duhet së pari të mbledhë disa fonde për të qenë në gjendje të paguajë çmimin prej 23 milionë euro që Milani po kërkon për brazilianin, përcjell ORAinfo.

Shitja e mundshme e Houssem Aouar te Arsenal do t’i jepte Lyon likuiditetin ekonomik për të qenë në gjendje të vendoste një ofertë prej 23 milionë euro në tryezë.

Në ndërkohë, Juninho tashmë i ka komunikuar presidentit të Lyonit Aulas se Paqueta është emri që ai dëshiron të përqendrohet në këtë afat transferimi. /ORAinfo/

Mbyllet pa fitues drama në ‘San Siro’, Kumbulla ia siguron një pikë Romës

Kushtrim Guraj

Ministri italian konfirmon se kanë nisur hetimet kundër Ronaldos

Kushtrim Guraj

Alban Shillova flet pas rikthimit në fushat e blerta, ka një mesazh edhe për sfidën ndaj Ballkanit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net