Opoja.net

Lamtumri Milan, lojtari i njohur po transferohet në Argjentinë

Sport
Lamtumri Milan, lojtari i njohur po transferohet në Argjentinë

Trajneri i Independiente, Lucas Pusineri ka konfirmuar se klubi është në bisedime me mesfushorin e Milanit, Lucas Biglia, për një transferim të lirë.

Marrëveshja aktuale e 34-vjeçarit do të skadojë në fund të sezonit, dhe ai duhet të gjejë një klub të ri, përcjellë ORAinfo.

Biglia u bashkua nga Lazio në verën e vitit 2017, por koha e tij në Milano nuk ka qenë me e mira, pasi ka pasur disa dëmtimet të cilat kanë bërë që lojtari të tregojë formë të dobët në Milan.

Shefi i klubit argjentinas, Independiente Lucas Pusineri ka konfirmuar se po bëhen bisedime për ta transferuar Biglian në Buenos Aires.

“Unë i dërgova një mesazh dhe tashmë kam filluar fjalimin tim me të”, ka thënë ai për media.

“Ne sigurisht do të flasim me njëri-tjetrin në këto ditë. Ne do të shohim se cila është ideja e tij dhe ne do të përpiqemi të zbatojmë këtë marrëveshje”, ka përfunduar Pusineri. /ORAinfo/

Loading...

Mos i humb

Bonaventura përshëndetet me Milanin

Fari Kolloni

Cavani aty ku askush s’e pritse

Fari Kolloni

Ndeshjet në Evropë, UEFA ua cakton laboratorin për testet e Covid-19 klubeve kosovare

Fari Kolloni

Manchester United i ofron 55 milionë euro yllin nga Serie A

Fari Kolloni

Milan identifikon zëvendësuesin e Bonaventuras

Fari Kolloni

E mposht Ronaldon, Dybala shpallet më i miri i sezonit në Serie A

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net