Pas tri fitoreve, dhe një humbjeje në gjysmëfinale të kategorisë -63 kg, ajo kërkoi të bronztën përballë sllovenes, Zarja Tavcar.

Fazliu në luftën për të bronztën mposhti sllovenen dhe në përgjithësi shënoi katër fitore e një humbje.

Në anën tjetër, Erza Muminoviq (-48 kg) dhe Flaka Loxha (-57 kg) u ndalën në raundin e dytë.