Opoja.net

Lazio rrezikon përjashtimin nga Serie A

Sport
Lazio rrezikon përjashtimin nga Serie A

Lazio është duke u hetuar nga Federata e Futbollit të Italisë, ndërsa rrezikon nga “gjoba e deri te përjashtimi nga kampionati”, raporton “La Gazzetta dello Sport”.

Pas një goditje tjetër për Lazion para ndeshjes të sotme në Ligën e Kampionëve kundër Zenitit, ka intervenuar FIGC-ja.

Zyra e Prokurorit ka hapur hetimet ndaj Lazios dhe mundësisë për shkeljen e protokollit shëndetësorë të vendosur gjatë pandemisë së koronavirusit.

Rastet e përfshira janë Ciro Immobile, Lucas Leiva dhe Thomas Strakosha, të cilëve i është ndaluar nga UEFA udhëtimi për në Rusi, dhe nuk ishin në dispozicion as për ndeshjen kundër Club Brugges javën e kaluar. Por, në testimin e strishos dolën negativë i lejuan të luajnë në fitoren 4:3 ndaj Torinos në Serie A në fundjavë. Immobile shënoi golin vendimtar.

Zyra e Prokurorit ka intervistuar presidentin e Lazios, Claudio Lotito dhe mjekun Ivo Pulcini, para se të kërkonte raportin e testeve të strishos të bëra para ndeshjes Brugge – Lazio dhe Torino – Lazio.

Raportet i janë dorëzuar Federatës së Italisë. Gazeta italiane njofton se ndëshkimet mund të sillen nga gjoba e deri te përjashtimi nga kampionati.

The post Lazio rrezikon përjashtimin nga Serie A appeared first on FaktePlus.

Milani ka krijuar ekip fitues, s’di të ndalet edhe pa Ibrahimovicin

Kushtrim Guraj

Zyrtare: Stadiumi i Napolit merr emrin e legjendës Maradona!

Kushtrim Guraj

Nuk këndellet Arsenali, mundet edhe nga Wolves

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net