Lëndohet rëndë Sanchez, do mungojë në gjysmëfinalen e Europa Ligë

Sport
Lëndohet rëndë Sanchez, do mungojë në gjysmëfinalen e Europa Ligë

Sanchez duket se do mungojë në gjysmëfinalen e Europa Ligë.

Alexis Sanchez është diagnostikuar me lëndim në ije dhe pritet që të mungojë në gjysmëfinalen e Europa Ligë kundër Shakhtar Donetsk

Ndeshja pritet që të zhvillohet të hënën në Gjermani.

Klubi me një deklaratë ka konfirmuar me zgjatje në kofshën e këmbës së majtë.

Gjendja e tij do të monitorohet gjatë javës në ditët në vijim.

Më shumë gjasë kiliani nuk do të rikuperohet për ndeshjen gjysmëfinale.

Sanchez hyri në ndeshje në pjesën e dytë në fitoren në çerekfinale kundër Bayer Leverkusen të hënën dhe u lëndua në ije.

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni

Drita mposht Sileksin, bën historinë në Europa Ligë

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net