Opoja.net

“Leni UÇK-në rehat, ajo i takon vetëm popullit”

Kosova

Njohësi i çështjeve politike në vend Krenar Shala ka reaguar në lidhje me replikat dhe kundër- replikat që ditët e fundit kanë ndodhur ndërmjet politikanëve opozitarë dhe atyre në pozitë për luftën e UÇK-së.

Shala në shkrimin e tij në Facebook thotë se UÇK-në duhet ta lënë rehat dhe se vetëm populli mund të thirret në emër të saj.

“Luftën e lavdishme të UÇK-së për liri mundet me e mbrojtë veq populli i cili kërkon ni shtet të denjë dhe të barabartë me kombet e lira evropiane dhe jo vetëm” shkruan Shala në Facebook.

Postimi i plotë:

Kta “Opozita” e re po munohen tash me u thirrë në luftën e drejtë të UÇK-së për me amnistu veten për plaçkën që ia kanë bo Kosovës që 20 vite jo po qe 12 vite (se UNMIK-u u konë përgjegjës derisa e kemi shpallë pavarësinë në 2008).

Lene UÇK-në rahat. Ju nuk mund të thirreni në emër të saj e as nuk mund të vini më në pushtet në emër të saj. Ajo i takon popullit. Ju nuk keni kredibilitet me e mbrojtë atë. Luftën e lavdishme të UÇK-së për liri mundet me e mbrojtë veq populli i cili kërkon ni shtet të denjë dhe të barabartë me kombet e lira evropiane dhe jo vetëm.

Loading...

Mos i humb

Izolimi shfaq tendencën e rritjes së dhunës në familje

Opoja.net

Kurti: Aleanca me SHBA-në është e thellë, zgjedhje pas pandemisë

Opoja.net

Shënohet Dita e Kushtetutës me shkelje kushtetuese

Opoja.net

Infektologu i QKUK’së: Mos na quani heronj, por respektoni këshillat e mjekëve dhe qëndroni në shtëpi

Opoja.net

Ahmeti: Ky nuk do të jetë tuneli i vetëm dezinfektues, do vendosim edhe të tjerë (VIDEO)

Opoja.net

Përurohet tuneli dezinfektues si masë mbrojtëse ndaj Covid-19 (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net