Opoja.net

Leo Messi më i mirë se Cristiano Ronaldo

Sport
Leo Messi më i mirë se Cristiano Ronaldo

Pesë hera fituesi i Topit të Artë, Leo Messi, po kalon sezon më të mirë se Cristiano Ronaldo, pavarësisht se dytë janë larg nivelit që jemi mësuar t’i shohim sezon pas sezoni, shkruan Gazeta Express.

Ylli argjentinas aktualisht është golashënuesi më i mirë në La Liga (19) dhe Ligën e Kampionëve (10), duke lënë prapa Cristiano Ronaldon.

Messi ka shënuar 34 gola në 34 ndeshje deri më tani për Barcelonën në gjitha garat, shifra të kënaqshme për dallim nga Cristiano Ronaldo, i cili ka shënuar 22 gola në 29 ndeshje.

Por, duke parë shifrat që dy lojtarët kanë arritur për shumë vite me radhë, ata janë larg nivelit të dikurshëm. /Express/

Trajneri shqiptar infektohet me COVID-19

Kushtrim Guraj

Ujkani del pozitiv me Covid-19

Kushtrim Guraj

Lëndohet edhe një mbrojtës i Juventusit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net