Opoja.net

Lionel Messi: Ajo çfarë bëri Cristiano Ronaldo ishte mbresëlënëse, mendoja që Atletico Madridi kishte kaluar tutje

Sport

Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në fitoren e Barcelonës ndaj Lyon (5-1).

Ai foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico Madridin.

Portugezi shënoi het-trik në atë ndeshje.

Lionel Messi . (Photo by Maja Hitij/Getty Images)

“Ajo që bëri Cristiano Ronaldo dhe Juventus ishte mbresëlënëse. Kisha menduar që Atletico Madrid kaloi tutje”.

“Ronaldo kishte një natë magjike me tre gola”, tha fillimisht Messi.

Cristiano Ronaldo (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Messi u pyet edhe për një përballje të mundshme me Ronaldon dhe Juventusin, duke shtuar se çdo ekip është i vështirë.

“Cdo kundërshtar është i vështirë”.

“Ajax, për shembull, tregoi që ka një ekip të madh me lojtarë të rinj dhe nuk i frikësohen askujt”.

Pamje nga ndeshja Real Madrid -Ajax (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

“Do të jetë e vështirë, pa marrë parasysh se me kë do të përballemi.Ne duhet të përgatitemi për një sfidë të vështirë”, deklaroi Messi.  /Telegrafi/

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net