Opoja.net

Lionel Messi, fiton Topin e Artë të gjashtë në karrierë

Sport
Lionel Messi, fiton Topin e Artë të gjashtë në karrierë

Lionel Messi edhe zyrtarisht e ka fituar Topin e Artë të gjashtë në karrierë.

Ylli argjentinas arriti të merrte për të gjashtën herë në duart e tij çmimin prestigjioz dhe në të njëjtën kohë ka shkruar histori.

Sponzor Meka Halal Food:

32-vjeçari është bërë lojtari i parë në histori të futbollit që arrin të fitojë gjashtë Topa të Artë.

Argjentinasi rivalizohej nga Cristiano Ronaldo që po ashtu kishte pesë trofe të tillë, por sonte asi i Barcelonës e ka kaluar.

Në garë për çmimin më të madh individual, ishin 30 lojtarë, por që Messi, portugezi dhe Virgil van Dijk ishin në listë të ngushtë.

Reprezentuesi i Argjentinës tani me këtë Top të Artë të fituar duket se do ta mbyllë karrierën e tij pa u rivalizuar nga askush, pasi Ronaldo tashmë është 34-vjeçar dhe mund mos ta arrijë topin e tij të gjashtë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Presidenti i Barcelonës paralajmëron marrjen e vendimeve të rëndësishme për klubin

Fari Kolloni

Pas humbjes 8:2, Pique i gatshëm të largohet nga Barcelona

Fari Kolloni

Kjo nuk i kishte ndodhur që nga viti 1946, Barcelona pësoi një ndër humbjet më të thella në histori

Fari Kolloni

Willian thyen heshtjen, tregon pse zgjodhi Arsenalin

Fari Kolloni

Davies tregon një histori interesante, ja ҫfarë i tha babai i tij kur mësoi për duelin me Lionel Messi

Fari Kolloni

Pioli kërkon përforcime në tre pozicione këtë verë

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net