Opoja.net

Lionel Messi, sulmuesi i vitit në Ligën e Kampionëve

Sport
Lionel Messi, sulmuesi i vitit në Ligën e Kampionëve

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka ndarë çmimin për sulmuesin e vitit në Ligën e Kampionëve.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi ka fituar këtë çmim me votat nga trajnerët dhe gazetarët.

#UCLdraw

@ChampionsLeague

✨ 2018/19 Forward of the Season ✨

🏅 𝐌𝐄𝐒𝐒𝐈 |

View image on Twitter
9,101 people are talking about this

Yllii Barcelonës ishte i jashtëzakonshëm edicionin e kaluar duke u shpallur edhe golashënuesi i vitit në Champions.

Messi realizio 12 gola dhe bëri tre asistime, por që Barcelona e tij nuk arriti më shumë se deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

Fjalimi motivues i Majlinda Kelemendit: Krejt cka kam, i arrita vetë 

Kushtrim Guraj

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj

Xhaka refuzon të largohet nga Arsenali

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net