Liria i kthehet fitoreve

Sport
Liria i kthehet fitoreve

Skuadra e Lirisë i është kthyer Ötoreve pas dy humbjeve në dy xhirot e fundit.

Prizrenasit në shtëpinë e tyre arritën ta mposhtin Hajvalinë, e cila gjithashtu po mundohej të largohet nga pjesa e poshtme e radhitjes tabelare. Golat e Ötores për Lirinë u shënuan në pjesën e dytë nga Ilir Mustafa dhe Qëndrim Gashi.

Liria në pjesën e dytë u tregua shumë e rrezikshme, derisa rezervisti Qëndrim Gashi shkëlqeu me lojë, ku përveç golave pati edhe raste tjera për shënim. Pas kësaj Ötoreje, Liria tani ka 9 pikë, ndërsa Hajvalia mbetet në vetëm 4 pikë të tubuara pas 7 xhirove.

“Nuk mund ta zëvendësoj më të mirin në botë, Van Dijk”

Kushtrim Guraj

Bashkimi triumfon në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit, siguron finalen e Superkupës së Kosovës

Opoja.net

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net