LIVE: KF Rilindja e Kosovës – KF Opoja 2:2 (Video)

Opoja Sport

Në xhiron e tret të Kupës së dytë të Kosovës, zhvillohet ndeshja në mes KF “Rilindja e Kosovës” – KF “Opoja”, futbollistët nga Opoja kanë udhetuar për në Skivjan të Gjakovës, vëndi ku po zhvillohet ndeshja.


Përfundon ndeshja: Rilindja e Kosovës – Opoja luajtën baraz 2:2.


Barazon rezultatin Opoja përmes kapitenit të ekipit, Ditëlind Reshiti. Rilindja e Kosovës – Opoja 2:2.


Minuta e 59 e lojës: Rilindja e Kosovës – Opoja 2:1.


Po zhvillohet pjesa e dytë e lojës në mes të Rilindjës së Kosovës dhe Opojës.


Minuta e 30 e lojës: Rilindja e Kosoves – Opoja 1:1. Golin për Opojën e shenoi Ardi Kalanderi.


Minuta e 20 e lojës: Ka shënuar Rilindja e Kosovës.


Gjithçka gati, ndeshja po fillon. Forca Opoja !


Formacioni për Klubin e Opojës:

1 Zekri Alija; 2 Senat Maliqi; 3 Eshref Kryeziu; 4 Driton Sinani; 5 Pajtim Shala; 6 Behar Rifaj; 7 Nedim Zaimi; 8 Nadir Flugaj; 9 Ditëlind Reshiti; 10 Elbasan Bahtijari; 11 Ard Kalanderi.

Muric, debuton me skuadrën e re

Fari Kolloni

122 të infektuar me “COVID-19” në Dragash, pasqyrohen rastet aktive, të shëruarit dhe vdekjet

Opoja.net

Liverpool sjell në këtë skuadër këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net