Opoja.net

Liverpool bën gati 80 milionë euro për yllin e Napolit

Sport
Liverpool bën gati 80 milionë euro për yllin e Napolit

Edhe Liverpool është vënë pas ylliy të Napolit, Fabian Ruiz.

Pas Real Madridit e Barcelonës, edhe Liverpooli ka shfaqur interesim për mesfushorin spanjoll te Napolit, Fabian Ruiz.

Sipas mediave britanike, Fabian Ruiz do të jetë objektivi kryesor i merkatos së Liverpoolit këtë verë, me Klopp që ka gati një ofertë prej 80 milionë eurosh për Napolin, shifër kjo që pritet të bindë presidentin De Laurentiis.

Fabian Ruiz ka një qarkullim brilant të topit, është shumë i aftë në driblime dhe ka një goditje “të frikshme” nga distanca, gjë që e ndihmon të shënojë disa gola në sezon, cilësi këto që momentalisht nuk i ka asnjë futbollist i Liverpoolit.

Përveç kësaj, Liverpooli ka vuajtur me mesfushorë këtë sezon, me lëndime të shpeshta të Keita, Fabinho, Chamberlain.

Ruiz pak a shumë shihet si lojtar i stilit të Philippe Coutinhos, të cilin Liverpooli deri më tani s’ka mundur ta zëvendësojë.

Loading...

Mos i humb

Xherdan Shaqiri mund të transferohet te klubi i njohur spanjoll

Opoja.net

Inter dhe Real Madrid në ‘luftë’ për mbrojtësin e kombëtares shqiptare

Opoja.net

Messi apo Ronaldo? Kaka befason me përgjigjen

Opoja.net

Klubi gjerman e shndërron stadiumin në spital të përkohshëm

Opoja.net

Ky pritet të jetë transferimi i parë i Barcelonës

Opoja.net

Presidenti i UEFA-s tregon çka mund të ndodhë me këtë sezon të futbollit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net