Liverpool dhe Real Madrid në luftë të madhe për Mbappen!

Sport
Liverpool dhe Real Madrid në luftë të madhe për Mbappen!

Duel i drejtpërdrejtë mes Liverpooli dhe Real Madridi për Mbappen.

Pak ditë më parë, bëri bujë lajmi se Kylian Mbappe ia ka bërë të qartë PSG-së se nuk do të rinovojë kontratën dhe se dëshiron të largohet nga skuadra kryeqytetase në verë të vitit të ardhshëm, ndryshe “divorci” do të ndodhë me parametër zero, kur të skadojë ligjërisht marrëveshja.

Liverpooli thuhet se është në kontakte të vazhdueshme meKylian Mbappenë, me idenë për t’u bashkuar në merkaton e verës së vitit të ardhshëm (2021), por “The Reds” do të përballen me konkurrencën e fortë të Real Madridit.

Sipas prestigjiozes franceze “L’Equipe”, Liverpooli po e mbikëqyr situatën e sulmuesit e të njëjtën gjë po bën edhe Florentino Perez. Klopp më parë ka pranuar se do të ishte jashtëzakonisht e vështirë të arrihej një marrëveshje për sulmuesin, por dyshohet se ka kontaktuar me babanë e tij, Wilfried, që në muajin maj për të diskutuar mbi të ardhmen e talentit francez.

Kampioni Botës është një nga lojtarët më të kërkuar në Europë dhe do të duhej një shpenzim rekord për ta shkëputur nga PSG.

Pavarësisht ndikimit financiar të Koronavirusit, që e ka tronditur tregun e transferimeve, PSG nuk është nga ato klube që dorëzohet para presioneve “të lehta”.

Siç raportohet nga “Dailymail”, Liverpooli kontaktoi me përfaqësuesin e Mbappesë në verën e vitit 2017, kur “ylli” i atëhershëm i Monakos po përgatitej të bënte lëvizjen e tij të parë të madhe në skenën europiane.

Liverpool pagoi 65 milionë stërlina për Thiago Alacantaran dhe Diogo Jotan javën e kaluar, por një shpenzim tjetër i madh për Mbappenë do të ishte në kundërshtim me strategjinë klubit mbi transferimet.

Mbyllet pa fitues drama në ‘San Siro’, Kumbulla ia siguron një pikë Romës

Kushtrim Guraj

Ministri italian konfirmon se kanë nisur hetimet kundër Ronaldos

Kushtrim Guraj

Alban Shillova flet pas rikthimit në fushat e blerta, ka një mesazh edhe për sfidën ndaj Ballkanit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net