Opoja.net

Liverpool merr fitoren e 30 këtë sezon në Premierligë, marshon drejt 100 pikëve

Sport
Liverpool merr fitoren e 30 këtë sezon në Premierligë, marshon drejt 100 pikëve

Liverpool marshon drejt 100 pikëve në Premierligë.

Liverpool ka marë fitoren e 30 këtë sezon në Premierligë, duke e mposhtur 1:3 Brighton në udhëtim, në kuadër të xhiros së 34-të.

‘The Reds’ tani numërojnë 92 pikë, dhe në katër xhirot e radhës kanë mundësi të kalojnë numrin prej 100 pikësh.

Mohamed Salah në minutën e 6’ kaloi Liverpoolin në epërsi 0-1, para se Jordan Henderson dy minuta më vonë të shtonte avantazhin në 0-2.

Në fund të pjesës së parë, Brighton ngushtoi epërsinë me anë të Leandro Trossard, shkruan lajmi.net.

Rezultatin përfundimtar të takimit, dhe golin e tretë për Liverpool e shënoi Salah, për të cilin ky ishte goli i dytë në këtë ndeshje.

Loading...

Mos i humb

Zinedine Zidane për herë të parë eliminohet nga Liga e Kampionëve si trajner

Fari Kolloni

Guardiola ka diҫka për të thënë në lidhje me ndeshjen ndaj Real Madridit

Fari Kolloni

Manchester City në epërsi pas gabimit amatoresk të yllit të Real Madridit

Fari Kolloni

Lazio – Muriqi, vjen lajmi me i fundit nga Italia

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi kujton medaljen e artë të Kosovës në Rio

Fari Kolloni

Para ndeshjes ndaj Man City, Zidane jep lajmin e madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net