Liverpool mposht Man Utd, thellon diferencën në krye

Sport
Liverpool mposht Man Utd, thellon diferencën në krye

Të Kuqtë kaluan herët në epërsi nëpërmjet Virgil van Dijk (14’).

Në vazhdim, vendasit shënuan edhe golin e dytë por që u anulua me VAR.

Ndërkohë minutat e fundit, dominimi i takoi Djajve të Kuq që gjithsesi nuk arritën të shënonin golin e barazimit.

Në minutat e fundit, Mohamed Salah (90+3’) vulosi rezultatin përfundimtar pas një kundërsulmi.

Liverpool tashmë shkon në kuotën e 64 pikëve, 16 më shumë se Manchester City në vendin e dytë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Skuadra e Solskjaer tubon 34 pikë në pozitën e pestë.

Liverpool sjell në këtë skuadër këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net