Opoja.net

Liverpooli e mposht Bayernin në Allianz Arena për të kaluar në çerekfinale

Sport

Liverpooli ka treguar se është një nivel më lartë se sa Bayern Munich duke e mposhtur me rezultat 3-1 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë ishte mbyllur 0-0 për ta lënë në sfidën e dytë dilemën e çerekfinalisti.

Ndeshja e dytë ishte më e hapur duke pasur raste nga të dyja anët.

Pjesëloja e parë u mbyll 1-1.

Fillimisht shënuan mysafirët me Sadio Mane që gjeti portën për 1-0, pasi pranoi një top afër zonës, shmangu portierin Manuel Neuer dhe me një parabolë kaloi edhe mbrojtësit që ishin afër vijës.

Nuk vonoi shumë dhe bavarezët e barazuan ndeshjen.

Ishte Joel Matip në tentim ta largojë topin shënoi në portën e tij (1-1).

Pjesa e dytë nisi më mirë për Bayern që kishin një rast të bukur, por nuk arriti ta shtyjë topin në rrjetë.

U desh të pritet minuta e 69-të që Liverpool ta gjejë golin e dytë. Harkimi i James Milner shkoi në kokën e Van Dijk që shënoi bukur për 2-1.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i tretë. Mohamed Salah asistoi bukur për Sadio Manen që shënoi për 3-1 në minutën e 84-të.

Deri në fund kishte raste, por jo gola, duke bërë që Liverpooli të kalojë në tetë më të mirat e Evropës. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net

Kjo është skuadra e radhës nga Premierliga që kërkon Muriqin

Opoja.net

Në Shkup do të ketë policë të Kosovës gjatë ndeshjes së Kombëtares me Maqedoninë

Opoja.net

Karateistët synojnë pikë në Dubai për turneun kualifikues të Parisit, që vlen për kualifikim në “Tokio 2020”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net