Opoja.net

Liverpooli i prinë garës për transferimin e Milot Rashicës nga Werder Bremeni

Sport
Liverpooli i prinë garës për transferimin e Milot Rashicës nga Werder Bremeni

Milot Rashica është duke impresionuar me formën e tij te Werder Bremeni që nga viti 2018.

Skudra gjermane e transferoi anësori kosovar nga Vitesse për një shumë që besohet të jetë rreth 6.3 milionë funte.

Gjatë kësaj kohe në Bundesligë, 23-vjeçari ka bërë 64 paraqitje për Werder Bremenin, duke shënuar 23 gola dhe ka bërë 11 asistime.

Foto: Milot Rashica/Facebook

Kjo formë e tij e lartë nuk i ka shpëtuar syrit të zbuluesve të lojtarëve të Liverpoolit, që duan të transferojnë në Anfield Road.

Mirror raporton se Jurgen Klopp është një admirues i lojës së reprezentuesit të Kosovës, derisa në garë për të është edhe Aston Villa.

Vlera aktuale e Milot Rashicës në tregun e transferimeve është 35 milionë euro, shumë kjo e përballueshme për Liverpoolin. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Xherdan Shaqiri mund të transferohet te klubi i njohur spanjoll

Opoja.net

Inter dhe Real Madrid në ‘luftë’ për mbrojtësin e kombëtares shqiptare

Opoja.net

Messi apo Ronaldo? Kaka befason me përgjigjen

Opoja.net

Klubi gjerman e shndërron stadiumin në spital të përkohshëm

Opoja.net

Ky pritet të jetë transferimi i parë i Barcelonës

Opoja.net

Presidenti i UEFA-s tregon çka mund të ndodhë me këtë sezon të futbollit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net