Opoja.net

Loja me kapuça dhe të tjera në Opojë (Video)

Kuriozitete Opoja

Si ka qenë koha e dikurshme e rinisë dhe argetimi i tyre pa pasurë asnjerën nga keto që i kemi sot.

“Opoja” në Facebook raporton: Meshkujt kur kishin kohë të lirë ata luanin lojra të ndryshme si: Kulla, Kuti dhe kliqka, filxhanash, hedhja e gurit, loja me kapuqa.

Loja me kapuqa luhej me një unazë dhe disa filxhana. Njëri nga grupet e fsheh unazën në një filxhan.Kur unaza nuk është në filaxhan thuhet bosh kur ishte e cingron në tepse . Kjo lojë është praktikuar më shumë në mbrëmje.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Vajzat punonin oja, me goblenë, luanin mes dy zjarreve me guralecë etj.

Loja me gurë luhet me pesë gurë të cilat duhet ti kapim sa herë e hedhim njërin ne ajër./OpojaNet/

[mom_video type=”youtube” id=”vkS43pz6Cdk”]

 

Tri klasë model për parafillorët në shkollat e komunës së Dragashit

Opoja.net

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net