Opoja.net

Lojë 112 minuta për të fituar vëndasit

Opoja Sport
Lojë 112 minuta për të fituar vëndasit

Ndeshja e zhvilluar sot në Deçan në mes të Deçanit dhe Opojës, ndodhi diqka e pa pritur në futbollin kosovar. Kjo ndeshje u zhvillua plot 112 minuta lojë deri kur arriti të shënojn vëndasit.

Në minutat e rregullt të lojës rezultati ishte i barabart 2 me 2, goli i fitores u shenua në minutat e pa pritur nga gjyqtari kryesor i ndeshjës i cili ju desht të përfundojë lojën pas 112 minutave lojë.

Në minutën e 9-të, kapiteni i ekipit, Ditëlind Reshiti, e solli ekipin në epersi, në minutën e 25 vendasit arrin ta barazojnë rezultatin.

Opoja përseri del në epersi në minutën e 35-të përmes golit të Dritan Sinanit. Në fund të pjesës së parë barazon përseri Deçanasit.

Në pjesën e dytë të lojës rezultati mbeti i pandryshuar, derisa minutat shtesë shenohët goli i 3-të nga vendasit. Gjyqtari kryesor i ndeshjës solli diqka të pa pritur duke vazhduar lojën plot 112 minuta.


© Opoja.net 2013 – 2015. Të gjithë të drejtat e mbrojtura.

Ky shkrim ndalohet rreptësisht marrja dhe shperndarja në media dhe portale, pa autorizimin me shkrim nga Agjencia Informative dhe Edukative “Opoja.net”

Kontakt: info@opoja.net; Tel: 045/ 622-653

Laurat Krasniqi: LDK-në nuk e kam përfshirë në skandalin e punësimeve, sqaroni problemet me partnerët e koalicionit

Fari Kolloni

Selim Kryeziu: pretendimet për punësime partiake, shpifje të ulta

Fari Kolloni

Real Madridi publikon listën e lojtarëve ndaj Interit, tri mungesa të mëdha

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net