Opoja.net

Luhet për pushtimin e Evropës, formacionet e mundshme të finales së Ligës së Kampionëve

Sport

Dy skuadrat angleze, Tottenham Hotspur dhe Liverpool janë finalistë në Ligën e Kampionëve.

Si Spurs ashtu edhe Liverpool do të synojnë triumfin në finalen e Madridit, për ta mbyllur sezonin me një trofe të fituar.

Për skuadrën londineze është hera e parë që ndodhet në një finale të Ligës së Kampionëve dhe në rast triumfi do të jetë hera e parë për ta.

Në anën tjetër Liverpool ka triumfuar pesë herë në garën më të madhe evropiane për klube dhe synon ta bëjë këtë për herë të gjashtë.

Mediat e ndryshme evropiane kanë publikuar edhe formacionet e mundshme që dy skuadrat pritet të paraqiten në fushë.

Kapiteni Harry Kane pritet t’i mbledh forcat dhe të jetë titullar për Spurs, në anën tjetër te Liverpooli pritet të rikthehen Roberto Firmino dhe Mohamed Salah.

Formacionet e mundshme:

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Winks, Sissoko, Eriksen, Alli, Son, Kane.

Liverpool: Alisson, Alexander – Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinho, Wijnaldum, Salah, Firmino, Mane. /Telegrafi/

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net