Opoja.net

Majlinda Kelmendi, e para e botës edhe në votimet online

Sport
Majlinda Kelmendi, e para e botës edhe në votimet online

Përveç medaljes së artë të fituar në Rio2016 dhe titullit kampion të fituar para garës në Rio, Majlinda Kelmendi ka fituar më së shumti vota edhe në votimet për xhudisten më të mirë të vitit në faqen zyrtare të xhudos.

Majlinda Kelmendi morri 5299 vota, ndërsa vendi i dytë i takoi Rafaela Silvës nga Brazili, e cila kishte 2565 vota, pra gati 3000 më pak se Majlinda Kelmendi.

Kështu, viti 2016 vazhdon të bëhet vazhdimisht e më i bukur për xhudisten më të mirë të botës, krenarinë e Kosovës!

“Askush s’u kujdes për Maradonën, e lanë vetë të vdesë në një dhomë të vogël”

Kushtrim Guraj

Liga e Kampionëve rikthehet me tetë super sfida

Kushtrim Guraj

Zyrtare: Reali e konfirmon lëndimin e Hazardit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net