Opoja.net

Majlinda Kelmendi finaliste në Europianin e Xhudos

Sport
Majlinda Kelmendi finaliste në Europianin e Xhudos

Majlinda Kelmendi ka siguruar finalen e Kampionit Evropian në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Xhudistja kosovare ka mposhtur në gjysmëfinale francezenAnnabelle Euranie.

Për medaljen e artë Majlinda në finale do ta përballet mefrancezen tjetër Priscilla Gneto.

© Opoja.net

Me një super-organizim të apasionuarit e veturave festojnë “28 Nëntorin”, në Dragash

Opoja.net

Barcelona e feston ditëlindjen e 121-të me fitore madhështore kundër Osasunës

Kushtrim Guraj

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net