Opoja.net

Majlinda: Shpresoj të mos jetë kjo pritja e fundit për ne këtë vit

Sport
Majlinda: Shpresoj të mos jetë kjo pritja e fundit për ne këtë vit

Kampionia evropiane në xhudo, Majlinda Kelmendi, në konferencën për media pas arritjes në aeroport, ka falënderuar kryeministrin për pritjen, dhe të gjithë qytetarët që kanë dalë t’i presin.

“Sporti është ambasadori më i mirë i shtetit tonë. Më gëzon shumë fakti që sportin po e përcjellin të gjithë shqiptarët kudo që janë, dhe po e dinë saktësisht kur ne kemi gara. Po ndjehem shumë e lumtur që po kam mundësinë të ju bëj të ndiheni mirë e t’i harroni problemet e përditshme. Shpresoj të mos jetë kjo pritja e fundit që do të bëhet për ne këtë vit”, theksoi kampionia Kelmendi, raporton Koha.net.

“Shpresoj që RIO të jetë garë e suksesshme për sportin në Kosovë”, theksoi Kelmendi.

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj

Zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale

Kushtrim Guraj

Zidane: Nuk jap dorëheqje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net