Opoja.net

Maldini: Modric është perfekt për Milanin

Sport
Maldini: Modric është perfekt për Milanin

Paolo Maldini këmbëngul se Luka Modric do të ishte lojtar perfekt për Milanin, por shton se kurrë nuk kanë negociuar për të.

Milani thuhet se është gati të hidhet në sulm për Modric në rast se Real Madridi vendos ta shes mesfushorin.

Por, Maldini e bëri të qartë se kroati nuk ishte një objektiv për Rossonerët, pavarësisht kualitetit të tij.

“Ne kurrë nuk negociuam për Modric, por e kemi thënë me Giampaolo: ky klub po kërkon lojtarë të mirë dhe me përvojë”, ka thënë fillimisht legjenda e klubit.

Luka Modric (Foto: Getty Images/Guliver)

“Rritja e lojtarëve të rinj zhvillohet nëpërmjet pranisë së lojtarëve të rinj”.

“Modric do të ishte i përsosur këtu, por kurrë nuk kemi negociuar për të”, përfundoi Maldini. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Messi për vdekjen e Bryant: S’kam fjalë, një gjeni i vërtetë na braktisi

Opoja.net

Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Opoja.net

Vedat Muriqi vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon në derbin e madh

Opoja.net

Muller shënon golin e 100-të në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Valencia e mundi Barcelonë pas 13 viteve, fërkon duart Real Madridi

Opoja.net

Mike Tyson rrëfehet për përleshjen e tij të vetme sa ishte në burg

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net