Maldini në aksion, po e transferon Bakayokon te Milani

Sport
Maldini në aksion, po e transferon Bakayokon te Milani

Drejtori teknik i Milanit, Paolo Maldini është duke u përpjekur të rikthejë në klub mesfushorin Tiemoue Bakayoko.

Kuqezinjtë kanë qenë të lidhur ngushtë me një veprim për Bakayokon që nga momenti i suksesshëm i huazimit të tij në sezonin 2018-19 nën trajnerin e atëhershëm Gennaro Gattuso.

Meqë Maldini mbeti në krye, thashethemet për një rikthim të mundshëm për 26-vjeçarin janë ri-ndezur, me disa burime që pretendojnë se ish-lojtari i Monakos është i etur për të siguruar një lëvizje përsëri në San Siro, përcjell ORAinfo.

Sipas një raporti nga Tuttosport, Bakayoko është në ëndërr për një rikthim te kuqezinjtë, ndërsa klubi gjithashtu ka vendosur që ata duan ta rikthejnë atë.

Vullneti për të dy palët është të bindin Chelsea të pranojë një ofertë, dhe Maldini është duke punuar në bazë të një kredie të paguar me detyrim për të blerë.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Është një strategji optimale edhe për buxhetin, pasi Milano do të paguante Bakayoko në dy këste.

Chelsea vazhdon të kërkojë 20 milion euro, një shifër që Milani nuk e konsideron shumë të lartë, por ata do të përpiqen ta ulin çmimin e kërkuar duke qenë të durueshëm dhe duke e ditur që klubi anglez janë të dëshpëruar me peformancën e lojtarit. /ORAinfo/

Barcelona merr vendimin e papritur për Suarezin

Fari Kolloni

Ylli i madh arrin marrëveshje personale me Barcelonën

Fari Kolloni

Zyrtare: Edon Zhegrova është i Baselit

Opoja.net

Ylli i Real Madrid tregon pse e zgjodhi Milanin për t’u transferuar

Fari Kolloni

Liverpool dhe Real Madrid në luftë të madhe për Mbappen!

Fari Kolloni

Befason Joviç , dëshiron t’i bashkohet kësaj skuadre

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net