Man Utd në gjysmëfinale të Europa League

Sport
Man Utd në gjysmëfinale të Europa League

Me shumë mund, Man Utd siguron gjysmëfinalen e Ligës së Evropës.

Manchester United ka siguruar me shumë mund gjysmëfinalen e Ligës së Evropës.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer arriti të fitonte vetëm pas vazhdimeve, me rezultatin minimal 1:0.
Në kohën e rregullt të ndeshjes, United gjetën golin në minutën e 45’ me anë të Mason Greenëood, por ky gol u anulua nga teknologjia VAR.

Kështu, skuadrat mbyllen 90 minutat e rregullta me rezultatin e pastër, 0:0.

Me të filluar vazhdimet, United fitoi një penallti në minutën e 94’, të cilën në gol e konvertoi Bruno Fernandes.

Goli i portugezit doli të ishte ai që kishte peshën e gjysmëfinales për ‘Djajtë e kuq’.

Manchester United do të pres ndeshjen mes Ëolverhampton Ëanderers dhe Sevilla për të mësuar kundërshtarin e radhës.

Barcelona merr vendimin e papritur për Suarezin

Fari Kolloni

Ylli i madh arrin marrëveshje personale me Barcelonën

Fari Kolloni

Zyrtare: Edon Zhegrova është i Baselit

Opoja.net

Ylli i Real Madrid tregon pse e zgjodhi Milanin për t’u transferuar

Fari Kolloni

Liverpool dhe Real Madrid në luftë të madhe për Mbappen!

Fari Kolloni

Befason Joviç , dëshiron t’i bashkohet kësaj skuadre

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net